Як відомо, Інтернет відкриває безмежні можливості, але водночас передбачає велику відповідальність. Щорічно кількість користувачів Інтернету зростає, у тому числі дедалі більше дітей та підлітків отримують доступ до мережі. Діти, як найчутливіша до інновацій частина суспільства, активно адаптуються до цифрового середовища. Тому виникають запитання. Чи діти використовують весь потенціал, який пропонує Інтернет? Чи розуміють, як Інтернет може допомогти у реалізації їхніх здібностей, побудові професійної кар'єри вже зараз? Чи знають про зворотний бік — Інтернет-ризики?
Правила безпеки в Інтернеті для дітей
- Нікому без дозволу батьків не давати особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.
- Якщо знайдете якусь інформацію, що турбує вас, негайно повідомте про це батьків.
- Ніколи не погоджуватися на зустріч з людиною, з якою ви познайомилися в Інтернеті. Якщо все ж таки це необхідно, то спочатку потрібно спитати дозволу батьків, а зустріч повинна відбутися в громадському місці й у присутності батьків.
- Не посилати свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.
- Не відповідати на невиховані і грубі листи. Якщо одержите такі листи не з вашої вини, то повідомте про це батьків, нехай вони зв'яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.
- Розробити з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовитися з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких ви збираєтесь заходити.
- Не заходити на аморальні сайти і не порушувати без згоди батьків ці правила.
- Не давати нікому крім батьків свої паролі, навіть найближчим друзям.
- Не робити протизаконних вчинків і речей в Інтернеті.
- Не шкодити і не заважати іншим користувачам.
Шановні батьки, завітайте на сайт від компанії Google для батьків і дітей про безпечне використання технологій. Це вебресурс для батьків, які хочуть навчити дітей безпечно користуватися Інтернетом, налаштувати батьківський контроль або знайти якісний контент для сімейних розваг.